Postet nga: cristiano ronaldo

Juventus i ofron kontratë të re Ronaldos

Cristiano Ronaldo prej ardhjes së tij në Juventus në verën e vitit 2018, ka sjellë atmosferë të mirë te klubi italian.

Ronaldo udhëton drejt Portugalisë për t’i qëndruar pranë nënës së tij

Dolores Aveiro ( nëna e Cristiano Ronaldos), është dërguar në spitalin “Dr Nelio Mendonca” në Madeira të Portugalisë, në orën 05:00, të mengjësit të të martës, pas ...

Ronaldo e barazon rekordin e Batistutas dhe Quagliarellas

Cristiano Ronaldo ka shënuar gol në fitoren e Juventusit ndaj Spalit, me rezultat 2-1.

"Largimi i Messit nga Barcelona është i mundur, ai mund të luajë së bashku me Ronaldon"

Forma jo e mirë e Barcelonës në kohën e fundit dhe tensionet mes Lionel Messit dhe drejtorit sportiv Eric Abidal, kanë mjaftuar që mediat botërore të spekulojnë ...

Ronaldo: Mund të luaj deri në moshën 40 vjeçare në nivele të larta

Futbollisti portugez, Cristiano Ronaldo, sot i ka mbushur 35 vite.

Juventus mposht Fiorentinën dhe blindon kreun e tabelës (VIDEO)

Juventus është rikthyer te fitoret, pas humbjes ndaj Napolit në xhiron e kaluar, duke e mposhtur Fiorentinën me rezultat 3-0, në kuadër të xhiros së 22-të në Serie ...

Juventus e ‘shkel’ Cagliarin, shkëlqen Ronaldo (VIDEO)

Juventus ka shënuar një fitore të lehtë ndaj Cagilarit, me rezultat të thellë 4-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 18-të në Serie A.

Ronaldo shpallet futbollisti më i mirë në botë për vitin 2019 nga Globe Soccer Awards

Cristiano Ronaldo e ka përmbyllur vitin 2019 me një çmim individual.