Postet nga: izolimi

Pasaporta më e keqe në Evropë: Pse Kosova ende privohet nga qasja pa viza në BE?

Euronews i ka kushtuar një artikull të gjatë izolimit të kosovarëve si pasojë e regjimit të vizave si dhe problemet e shumta me të cilat ata përballen gjatë ...

Izolimi shoqëror e ndryshon strukturën e trurit tonë për të keq

Pse mblidhemi në grupe të mëdha në festivale, përvjetorë dhe ngjarje të tjera publike? Sipas hipotezës së trurit shoqëror, kjo ndodh sepse truri i njeriut ka ...

Pekini izolon më shumë banorë për të luftuar COVID-19

Autoritetet në Pekin kanë izoluar më shumë banorë nëpër shtëpitë e tyre, në kuadër të përpjekjeve të tri javëve të fundit për të ...

Shangai shtyn masën e izolimit për afat të pacaktuar

Izolimi i 26 milionë banorëve të Shangait, për shkak të shpërthimit të koronavirusit, është shtyrë për kohë të pacaktuar, kanë thënë autoritetet e qytetit të martë...

Jam rritur në një diktaturë paranojake - Izolimi i Rusisë nuk do t’i sjellë paqe Evropës

Në shkollë, ne e praktikonim strehimin në bunkerë të nëndheshëm. Historia e Shqipërisë na mëson se vetëm dialogu dhe integrimi i japin fund ciklit të ...

Pritet të shkurtohen ditët e karantinimit dhe izolimit në Kosovë nga 14 në 10 ditë

Task-forca e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike dhe Ministria e Shëndetësisë kanë rekomanduar që të gjithë personat që kanë pasur kontakt me personat pozitivë me ...

Holanda futet në izolim përpara Krishtlindjeve

Holanda i është rikthyer izolimit duke filluar nga dita e diel për ta frenuar variantin Omicron, tha kryeministri në detyrë Mark Rutte, pas një takimi me qeverinë e tij ...

Sllovakia drejt bllokimit të plotë

Presidentja e Sllovakisë, Zuzana Caputiva ka bërë thirrje që vendi të futet në një izolim të rreptë pas rritjes së rasteve me COVID-19.