Postet nga: ikshp

Priten lehtësime në ekonomi

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka bërë të ditur se nga e enjtja qytetarët e Kosovës do të mund të lëvizin pa ...

Covid-19, gjashtë raste të reja dhe gjashtë të shëruar në Shqipëri

Gjashtë persona të prekur me Covid-19 janë shëruar në Shqipëri, dhe gjashtë të tjerë kanë rezultuar pozitiv.

Alarmi i IKShPK: Virusi nuk po tallet!

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën thirrje ndaj qytetarëve të Kosovës që të vazhdohet repsektimi i masave për parandalimin e përhapjes së COVID-19, ...

Këto janë komunat e prekura sot me COVID-19

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK janë testuar gjithsej 202 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.

Nesër fillon faza e dytë e lehtësimit të masave, institucionet ende nuk janë deklaruar për orarin dhe udhëzimet për punë

Sipas vendimit të Ministrisë së Shëndetësisë, nga nesër fillon faza e dytë e lehtësimit të masave dhe kthimit në normalitet pas masave kufizuese që ishin marrë ...

Jeta apo Kushtetuta? Drejtori i IKSHP arsyeton masat për parandalimin e COVID-19

Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik në Kosovë, Naser Ramadani ka arsyetuar masat e parandalimit të përhapjes me coronavirus.

61 të shëruar nga COVID-19, 212 raste aktive në Kosovë

61 persona janë shëruar nga coronavirus sot. Kështu ka njoftuar Instituti i Kosovar i Shëndetit Publik deri sa ka shtuar edhe se numri i personave të infektuar sot ë...

Ende nuk ka vendim për ta hequr Prishtinën nga karantina

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, në një konferencë të mbajtur para Ministrisë së Shëndetësisë ka njoftuar se ende nuk ka vendim për të ...