Postet nga: Istog

Istog, mësimi rifillon nesër në të gjitha shkollat përveç në Kaliqan dhe Muzhevinë

Shkollat do të hapen nesër në komunën e Istogut për të rifilluar mësimin, i cili u ndërpre, pas reshjeve të mëdha të borës ...

VIDEO - Istogu i shkatërruar pas erërave të fuqishme

 

Kurti do t'i vizitojë vendet e prekura nga erërat e forta në rajonin e Dukagjinit

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas erërave të forta në komunat e Istogut, Pejës dhe Klinës, të cilat kanë shkaktuar dë...

Istog, katër burra të dehur sulmojnë zyrtarët policor

Në fshatin Studenicë të Istogut katër burra në gjendje të dehur kanë penguar zyrtarët policor në kryerjen e detyrës.

Poston fotografi duke shtënë më armë, 23 vjeçari arrestohet nga policia

Policia e Kosovës në Pejë e ka arrestuar një 23 vjeçar nën dyshimin për mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve.

Arrestohen në Gjakovë dy të dyshuarit për grabitjen në Istog

Policia e Gjakovës, në bashkëpunim me atë të Istogut, ka arritur të arrestojnë dy personat nga komuna e Istogut.

Istog, arrestohet pasi kërcënoi zyrtarin e Regjistrimit Civil

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person në Istog, i cili për shkak të një keqkuptimi rreth dokumenteve të identifikimit e kishte kanosur punëtorin ...

Istog, babai raporton rrejshëm në polici zhdukjen e së bijës

Në fshatin Studenicë të Istogut është arrestuar një i dyshuar për kallëzim të rremë në Policinë e Kosovës.