Postet nga: Irlanda

Kryeministri irlandez: Masat kufizuese ndaj Kosovës duhet të hiqen

Kryeministri irlandez, Leo Varadkar pas takimit me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti ka përmendur qëndrimin e Irlandës për masat e BE-së ndaj Kosovës, situatë...

Kryeministri irlandez: E ardhmja e Kosovës është në BE dhe Këshill të Europës

Kryeministri i Irlandës, Leo Varadkar ka deklaruar se e ardhmja e Kosovës është në Bashkimin Europian dhe në Këshill të Europës.

Kurti: Presim që të thellohet miqësia me Irlandën, Kosova të mësojë nga përvojat dhe sukseset e saj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se pret që të thellohet miqësia me Irlandën dhe që Kosova të mësojë më shumë nga përvojat dhe ...

Kurti pret në aeroport homologun irlandez, Leo Varadkar

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sonte në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” kryeministrin e Irlandës, Leo Varadkar.

Kurti pret nesër me ceremoni shtetërore kryeministrin e Irlandës, Leo Varadkar

Kryeministri i Irlandës, Leo Varadkar, do të qëndrojë nesër për vizitë në Kosovë.

Presidentja Osmani pranon letrat kredenciale nga ambasadori i ri jorezident i Irlandës në Kosovë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim ambasadorin e ri jorezident të Irlandës në Kosovë Ragnar Almqvist, me rastin e dorëzimit të letrave kredenciale.

Në Irlandë, kabinat telefonike po zëvendësohen me karikues për automjetet elektrike

Sot, kur jeta jonë pa telefona inteligjentë është bërë e paimagjinueshme dhe industria e automjeteve po kalon një revolucion të madh, është e vështirë të imagjinohet se si ...

Kampionati Evropian ‘Euro2028’ pritet të organizohet në këto dy shtete

Britania e Madhe dhe Irlanda janë dy shtete të cilat edhe zyrtarisht pritet që të organizojnë Kampionatin Evropian “EURO 2028”.