Postet nga: Irlanda

Spanja, Irlanda dhe Norvegjia njohin shtetin palestinez

Spanja e ka njohur të martën edhe zyrtarisht shtetin palestinez, ndërsa njëjtë do të veprojnë edhe Irlanda dhe Norvegjia, më vonë gjatë ditës.

Çfarë rëndësie ka njohja e shtetit palestinez nga Spanja, Irlanda dhe Norvegjia?

Spanja, Irlanda dhe Norvegjia thanë të mërkurën se do ta njohin shtetin palestinez më 28 maj, një hap drejt një aspirate të gjatë palestineze që erdhi mes zemërimit ...

Spanja dhe Irlanda do ta njohin shtetin palestinez këtë muaj, thotë Borrell

Spanja, Irlanda dhe vende të tjera anëtare të Bashkimit Evropian planifikojnë ta njohin një shtet palestinez më 21 maj, tha përfaqësuesi i Lartë i BE-së për politikë ...

Kurti takohet me diasporën në Irlandë, flet për “kthimin e trurit në atdhe”

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar me diasporën kosovare në Irlandë dhe në takim me ta ka folur për “kthimin e trurit në atdhe”.

Mungesa fizike në Tiranë, Kurti thotë se përgatitjet për vizitën në Mbretërinë e Bashkuar dhe Irlandë ishin bërë vjet

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk ishte fizikisht në Samitin rajonal mbi Planin e Rritjes dhe Konvergjencës, që u mbajt më 29.02.2024 në Tiranë.

Kupa e Botës 2027 në basketboll, Kosova e mposhti Irlandën

Rrethin e parë parakualifikues për Kupën e Botës 2027 në basketboll Kosova e nisi me me fitore, duke mundur Irlandën me rezultat 83:76 .

Pas Kurtit, kryeministri irlandez takohet me presidenten Osmani

Kryeministri i Irlandës Leo Varadkar është pritur në takim nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani.

Kryeministri irlandez: Masat kufizuese ndaj Kosovës duhet të hiqen

Kryeministri irlandez, Leo Varadkar pas takimit me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti ka përmendur qëndrimin e Irlandës për masat e BE-së ndaj Kosovës, situatë...