Postet nga: intervistimi

Policia po interviston të miturit e dyshuar për zjarrin në zyrat e gjyqtarëve në Kaçanik

Tre të mitur të dyshuar për zjarrvënien në dy zyrat e  gjyqtarëve të Gjykatës Themelore të Ferizajt, Dega në Kaçanik, janë dërguar në stacion ...

Haxhiu jep detaje për intervistimin e saj për rastin e Deharit, akuzon prokurorinë për mosveprim

Pasi që u intervistua lidhur me rastin e Astrti Deharit, ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka mbajtur konferencë për media ku ka dhënë detaje për intervistë...

Bashkë me mbesën kërkonin lëmoshë në Pejë, Policia ndalon dy shtetasit e Shqipërisë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka ndaluar e më pas i ka liruar dy lëmoshë kërkues nga Shqipëria në Pejë.

Përfundon intervistimi i kandidatëve për kryeshef të ‘KRU Prishtina’, këto janë rezultatet

Më 8 dhe 9 shtator janë mbajtur intervistat për pozitën e kryeshefit ekzekutiv të Ndërmarrjes Publike “KRU Prishtina”.

Vlerësimi jo-transparent i deputetëve për kandidatët në garë për anëtar të bordit të RTK-së

Procesi i rekrutimit të një anëtari të bordit të Radio Televizionit të Kosovës është përcjellur me mungesë të theksuar të transparencës gjatë fazës së vlerë...

Vrasja në Ferizaj, autorizohet intervistimi i dy personave që e takuan të dyshuarin pak para incidentit

Prokuroria e Ferizajt ka autorizuar intervistimin e dy personave që kishin takuar Q.J., të dyshuarin për vrasjen e G.H., 30-vjeçar, i cili u qëllua pë...

Kurti: Kosova ka nevojë për kryeprokuror të guximshëm, punëtor dhe energjik

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar se sot zhvillohet intervistimi i kandidatëve për Kryeprokuror të Shtetit.

Mbështeti dhunën sistematike ndaj grave, intervistohet nga Policia

Policia e Kosovës e ka intervistuar dje një person në Prishtinë, pasi ai në rrjetet sociale kishte postuar një shkrim, me të cilin e ka mbështetur dhunën ...