Postet nga: Intervistë

DIREKT – Intervistë me korrespondentin e BBC-së, Jeremy Bowen

Sonte në emisionin "Kallxo Përnime", mund të ndiqeni intervistën me korrespondentin e BBC-së gjatë luftës në Kosovë, Jeremy Bowen.

Avdullah Hoti: Ka humbur momentumi për marrëveshje Kosovë-Serbi

Ish-kryeministri i Kosovës i tha BIRN-it se keqmenaxhimi i dialogut me Beogradin nga pasardhësi i tij e ka sjellë vendin në një bllokim – dhe ka çuar në izolim ...

Koha është armiku për Institutin e ri të Krimeve të Luftës në Kosovë

Atdhe Hetemi, kreu i Institutit për Krimet e Kryera gjatë Luftës në Kosovë, thotë se edhe pse kalimi i kohës nënkupton se dëshmitë jetike janë ...

Sonte në Kallxo Përnime – Intervistë me Rada Trajkoviq

Sontë në “Kallxo Përnime” mund të ndiqni intervistën me politikanen e njohur serbe nga Kosova, Rada Trajkoviq.

Intervistë me eurodeputetin holandez, Thijs Reuten - VIDEO

Deputeti holandez në Parlamentin Evropian, Thijs Reuten vlerëson se tensionet dhe zhvillimet në veri të Kosovës janë shqetësim për të gjithë si dhe për rajonin.

Intervistë me Ambasadorin e Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott 

 Intervista e plotë me Ambasadorin e Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott. 

Intervistë ekskluzive me Pranvera Zejnullahu Raçi

Sonte në ora 22:15 në #Kallxopernime, intervistë ekskluzive me Pranvera Zejnullahu Raçi, drejtoreshën e SHSKUK-së e cila dha dorëheqje pas gati 6 muaj në këtë pozitë:

Kurti thotë se po punojnë për të ndryshuar trendin e largimit të të rinjve nga Kosova

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti në një intervistë për gazetën zvicerane Tages-Anzeiger është pyetur për largimin e të rinjve nga Kosova.