Postet nga: Intervistë

Kurti intervistë për ‘la Repubblica’: Që prej 2001, Serbia ka ndërtuar 48 baza ushtarake

Kryeministri Albin Kurti ka folur për situatën në veri të vendit në një intervistë dhënë për gazetën italiane ‘la Repubblica’, derisa ka konfirmuar po ashtu ...

Abbott: Shqetësuese retorika e përdorur nga përfaqësuesit e të dy vendeve para dhe pas takimeve të dialogut- kjo mbyll hapësirën për negociata dhe kufizon potencialin për ndryshim

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Nicholas Abbott në një intervistë ekskluzive për Telegrafin ka folur për marrëdhëniet Kosovë – Mbretëri e Bashkuar, marrë...

Osmani-Sadriu për BBC: Për dy tre ditë do të dihet numri i saktë se i afganëve që do vijnë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu në një intervistë për BBC ka folur për gatishmërinë e Kosovës për të strehuar refugjatët afganë përpara ...

Buxhovi: Marrëveshja e Shkupit midis Vuçiqit, Ramës dhe Zaevit, antihistorike

Historiani Jusuf Buxhovi e quan antihistorike marrëveshjen e Shkupit të nënshkruar të enjten midis presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama dhe kryeministrit ...

Kuvendi

Karakteristikat e përbërjes së re të Kuvendit të Kosovës

Shpallja e rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare të 14 shkurtit, tregojnë se Kuvendi i Kosovës në legjislaturën e re do të ketë ndryshime të theksuara.

Sami Lushtaku përballë Jeta Xharrës - LIVE

Sami Lushtaku është sonte përballë Jeta Xharrës në "KALLXO Pernime".

Agnesa Haxhiu nga KDI: Legjislatura e shtatë, më jetëshkurtëra në historinë e parlamentarizmit

Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese që rrëzoi Qeverinë e Kosovës dhe kërkoi shkuarjen në zgjedhje të jashtëzakonshme parlamentare, shumë shpejt pritet që të shpërndahet ...

Cila është zgjidhja për presidentin sipas Albin Kurtit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një intervistë të gjatë për KALLXO.com, ka deklaruar se nuk e përkrah kandidaturën e shpallur të Ramush ...