Postet nga: Intervistë

Armend Zemaj përballë Jeta Xharrës - LIVE

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, është i ftuari i sotëm i Jeta Xharrës.

Jeta Xharra për gazetën boshnjake: Serbia ka më së shumti nevojë për gjykatë speciale ndërkombëtare

Nuk është vetëm Kosova që ka nevojë për një gjykatë profesionale. Serbia ka nevojë për të shumë më tepër! Serbia është ajo që ka qenë në ...

Intervistë, deputeti i AAK-së: Koalicioni me LDK-në është stabil

Deputeti nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Rasim Selmanaj në një intervistë për KALLXO.com ka deklaruar se koalicioni qeverisës ...

Bolton për Grenell: Ai nuk e di se çfarë flet

Ish-Këshilltari për Siguri Kombëtare i Donald Trump, John Bolton, tha për BIRN se Serbia dhe Kosova mund të jenë tërhequr nga një pikë ku një ...

Deputeti i LVV-së, Fitim Uka, kritikon menaxhimin e pandemisë nga ministri Armend Zemaj

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitim Uka, ka kritikuar menaxhimin e pandemisë COVID-19 nga ministri i LDK-së, Armend Zemaj.

Kapitenia në karantinë: Po mundohem të shtoj peshë

Futbolli në Kosovë është pezulluar përkohësisht që një muaj, shkaku i pandemisë së COVID-19.

Tenis n'oborr: Blearta Ukëhaxhaj tregon se si po i kalon ditët në karantinë

Aktivitet sportive në Kosovë janë pezulluar qe katër javë, shkaku i pandemisë së coronavirusit.

Ministri gjerman: Gjermania mbetet kundër ndryshimit të kufijve Kosovë-Serbi

Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon, thotë ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas në intervistën ekskluzive për Deutche ...