Postet nga: impakti

Ish-drejtori komunal në Prizren liron pozitat në AAK, pasi u dënua me burg pas hulumtimit të KALLXO.com

Ish-drejtori komunal në Prizren, Ilir Baldedaj i ka liruar të githa pozitat partiake në degën e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Prizren, pasi pas ...

Aktakuzë ndaj katër personave pas hulumtimit të ‘Drejtësia në Kosovë’

Dy vite pasi emisioni “Drejtësia në Kosovë” publikoi në dy seri hulumtimin e titulluar ‘Biznesi i Bombave’, Prokuroria Speciale, ka ngritur aktakuzë në Gjykatën e Prishtinës, kundë...

ShSKUK reagon pas hulumtimit të Jeta Xharrës

Zyra e drejtorit të përgjithshëm- ShSKUK ka reaguar pas transmetimit të hulumtimit të gazetares Jeta Xharra. Hulumtimi me titull ‘FACT-CHECK për COVID-19”, i cili u transmetua mbrë...

Pas raportimit në KALLXO.com - Aksion i ATK-së, bizneset në Bogë të Rugovës nuk lëshojnë kuponë fiskal - VIDEO

Raportimet e qytetarëve në KALLXO.com, i kanë dërguar inspektorët tatimor edhe në Bogë, fshat turistik në Rugovë.

Aksioni i ATK-së në servisin e automjeteve

Kompanitë në Kosovë vazhdojnë t`i mbajnë punëtorët e paregjistruar duke shmangur pagesat e tatimeve.

Pas raportimit në KALLXO.com ATK gjen parregullsi në një piceri të Vushtrrisë

Një informacion i qytetarit në KALLXO.com, se një nga piceritë në komunën e Vushtrrisë nuk po lëshonte kuponë fiskal dhe po i shmangej detyrimeve tatimore ka bë...

Pas raportimit të KALLXO.com, zyrtarit të ATK-së i shqiptohet masë disiplinore

Gjatë muajit korrik të vitit 2019, inspektorët e Administratës Tatimore të Kosovës (ATK) kishin zhvilluar një kontroll në një biznes në Hajvali.

Pas raportimeve nga KALLXO.com, ATK shqiptoi 16 mijë euro gjoba ndaj bizneseve

Gjatë muajve korrik, gusht dhe shtator, Administrata Tatimore e Kosovës ka shqiptuar gjoba ndaj 16 bizneseve të ndryshme pas ankesave të dërguara nga ana e KALLXO.com.