Postet nga: ilir meta

Meta: Rrënimi i Teatrit, një krim kushtetues, ligjor dhe moral i paamnistueshëm

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, e ka dënuar rrënimin e objektit të Teatrit Kombëtar në Tiranë nga Qeveria e Edi Ramës dhe Bashkia e Tiranë...

Protesta në Tiranë, Meta: Dhuna ndaj aktivistëve, kremtimi më i shëmtuar për Ditën e Europës

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka reaguar pas ndërhyrjes së policisë ndaj disa protestuesëve sot në Tiranë, të cilët kanë kundërshtuar masat e qeverisë pë...

Ilir Meta dhe Hashim Thaçi flasin në telefon për situatën me COVID-19

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, e ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi.

Protesta në Shqipëri, Meta: Sistemi i drejtësisë është i kapur për fyti

Mijëra qytetarë janë mbledhur në qendër të Tiranës të hënën, të thirrur nga presidenti i Republikës Ilir Meta, për të shprehur pakënaqë...

Meta takoi Kurtin: Qeveria e tij ka të gjitha mundësitë të jetë shembull i mirëqeverisjes

Nikoqir i Albin Kurtit, gjatë vizitës së sotme zyrtare në Tiranë, ishte edhe Presidenti, Ilir Meta.

Albin Kurti

Vizita e parë zyrtare, Kurti sot pranon 'Çelësin e Tiranës' nga Veliaj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti vendosi që vizitën e parë zyrtare jashtë vendit ta zhvillojë në Shqipëri.

Meta thirrje shqiptarëve të Luginës: Merrni pjesë në zgjedhje

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka bërë të ditur se po ndjek me vëmendje të gjitha zhvillimet në Luginën e Preshevës, e në mënyrë ...

Dy presidentët shqiptarë urojnë Kadarenë për ditëlindje

Sot, shkrimtari i njohur shqiptar, Ismail Kadare, ka mbushur 84 vjet.