Postet nga: Hashim Thaçi

Mbrojtja e krerëve të UÇK-së kërkon të dijë kur do të fillojë marrja në pyetje e dëshmitarëve

Sot është mbajtur konferenca e katërmbëdhjetë për ecurinë e çështjes kundër ish-drejtuesve të UÇK-së, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit.

Më 8 shtator konferenca e radhës për rastin Thaçi, Veseli, Selimi e Krasniqi

Konferenca e katërmbëdhjetë për ecurinë e çështjes kundër ish-drejtuesve të UÇK-së, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit, do të mbahet më 8 ...

Grenell zhvillon bisedë me ish-presidentin Thaçi

Ish-emisari i Shteteve të Bashkuara për dialogun Kosovë-Serbi, në kohën e presidentit Donald Trump, Richard Grenell, ka njoftuar se ka zhvilluar një bisedë me ish-presidentin e Kosovë...

7 vite nga seanca që i hapi rrugën krijimit të Speciales

Në një seancë maratonike të 7 viteve më parë, më 3 gusht 2015, deputetët e Kuvendit të Kosovës, me shumicë votash kishin votuar ndryshimet kushtetuese që i hapnin rrugën themelimit ...

Avokati i Thaçit: Do t’i paraqesim ZPS-së dosje për krimet e serbëve në Kosovë

Avokati i Hashim Thaçit, Gregory Kehoe, ka deklaruar se e kanë ndërmend që t’i dorëzojnë Zyrës së Prokurorit të Specializuar materiale për krimet që ...

Hysaj: Si këshilltar i Hashim Thaçit kam biseduar me PDK-në dhe LDK-në që të mos ketë konfrontime politike

Regjisori dhe profesori Fadil Hysaj ka treguar se si përfundoi si këshilltar i ish-kryeministrit Hashim Thaçi.

Korrigjim i kufirit apo "Ballkani i Hapur", flet kryeministri Kurti

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është pyetur nëse si një lëshim të fundit ndaj Serbisë do të zgjedhë "Ballkanin e Hapur" apo korrigjimin e kufirit.

Krasniqi: Ditën e Çlirimit ua urojmë themeluesve të UÇK-së, të cilët padrejtësisht sot nuk janë pranë nesh

Ditën e çlirimit të vendit, lideri opozitar, Memli Krasniqi ia ka uruar themeluesve të UÇK-së, Hashim Thaçit e Kadri Veselit, Jakup Krasniqit e Rexhep Selimit të cilë...