Postet nga: ilir meta

Hoti u prit nga Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta

Në kuadër të vizitës së tij të parë si Kryeministër i Kosovës në Tiranë, kreu i Qeverisë, Avdullah Hoti, u prit edhe nga Presidenti i Shqipë...

Meta: Besoj në pafajësinë e Thaçit, Veselit dhe bashkëluftëtarëve të tyre

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka deklaruar se beson në pafajësinë e presidentit Hashim Thaçi, liderit të PDK-së Kadri Veseli, pas ngritjes së aktakuzës për ...

Sa është pasuria e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit?

Prona, para në bankë, automjet me vlerë 30 mijë euro, tokë me sipërfaqe 1200 metra katrorë, kontratë për një apartament me sipërfaqe 317 metra katrorë, janë këto të dhë...

Shqiptarët e Luginës së Preshevës bëhen bashkë për zgjedhje, reagon Ilir Meta

Partitë shqiptare në Luginë të Preshevës janë bashkuar në një listë zgjedhore për zgjedhjet nacionale në Serbi që pritet të mbahen më 21 qershor.

Hashim Thaçi flet me Ilir Metën për rifillimin e dialogut me Serbinë

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, gjatë ditës së sotme është takuar me homologun shqiptar Ilir Meta në Tiranë.

Situata politike në Shqipëri dhe Kosovë, Ilir Meta takim me Hashim Thaçin

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi kanë zhvilluar sot një takim në Shqipëri, raporton Top Channel.

Emërimet në Kushtetuese, Venecia i jep të drejtë Metës

Drafti përfundimtar i Komisionit të Venecias, lidhur me përplasjen e vjeshtës së kaluar në Shqipëri, mes presidentit Ilir Meta dhe Parlamentit për emërimet e ...

Ilir Meta flet për vendimin e Gjykatës Kushtetuese

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka reaguar një ditë pas publikimit të vendimit të Gjykatës Kushtetuese, e cila ka vendosur në favor të presidentit Hashim Thaçi në ...