Postet nga: IKShPK

Kualiteti i ujit - LIVE

Sonte në emisionin "Kallxo Përnime"  po transmetohet debati për cilësinë e ujit të pijshëm.

Rritja e rasteve me COVID-19, IKShPK bën rrije për vaksinim dhe bartje të maskës në ambiente të mbyllura

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë thirrje që të bartet maska në ambiente të mbyllura.

Ministria e Shëndetësisë thotë se po rriten rastet me COVID-19, fton për vaksinim

Ministria e  Shëndetësisë u ka bërë thirrje qytetarëve të vaksinohen kundër COVID-19 pasi që gjatë dy javëve të fundit është shënuar rritje e ...

IKSHPK bën thirrje për testim, bartje të maskave dhe vaksinim kundër COVID

 

IKShPK blen testet e para për detektimin e lisë së majmunëve

Instituti i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka blerë 1 mijë teste për detektimin e Lisë së Majmunëve.

Katër raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka informuar se nga 221 testime, 4 qytetarë kanë rezultuar pozitiv ...

Instituti i Shëndetit Publik planifikon blerjen e 1,000 testeve për linë e majmunëve

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, do të blejë teste për identifikimin e virusit të lisë së majmunëve, në vlerë prej 6 mijë e 132 ...

IKShPK apelon për kujdes të shtuar gjatë gatimit, ruajtjes dhe shpërndarjes së ushqimit

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka apeluar te qytetarët të kenë kujdes të shtuar gjatë gatimit, ruajtjes dhe shpërndarjes së ushqimit.