Postet nga: IKShPK

42 raste të reja me COVID-19, asnjë i vdekur

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 42 raste të reja me COVID-19.

Instituti konfirmon që në Kosovë nuk ka virus të Nilit Perëndimor, por apelon për kujdes nga pickimi i mushkonjave

Instituti i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se në Kosovë nuk ka virus të Nilit Perëndimor.

Një i vdekur dhe 930 raste të reja me COVID-19

Një i vdekur dhe 930 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Ministria e Shëndetësisë jep rekomandime si të mbroheni nga 'Lia e Majmunit'

Pasi që Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSh) ka shpallur emergjencë globale Linë e Majmunit, Ministria e Shëndetësisë përmes një komunikate ka dhënë rekomandime ...

Dy të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, në 24 orët e fundit janë regjistruar 1,793 raste pozitive nga 4,513 të testuar.

Temperaturat e larta, këto janë rekomandimet e IKShHPK-së për të moshuarit dhe personat me sëmundje kronike

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës iu ka bërë thirrje qytetarëve që të kenë kujdes ndaj ekspozimit në temperatura të larta të cilat ...

Dyshime për helmim nga uji, 47 banorë të fshatit Gorancë të Hanit të Elezit kërkojnë ndihmë mjekësore

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i Kosovës (IKShPK) ka njoftuar se brenda 24 orëve të fundit janë paraqitur 34 raste në AMF-në e fshatit Gorancë, dhe 13 raste ...

Dyshimet për helmimin nga uji, Ministria e Shëndetësisë furnizon me barna shtesë Kaçanikun e Hanin e Elezit

Pas dyshimeve për helmim të qytetarëve nga uji, Ministria e Shëndetësisë ka furnizuar me barna dhe produkte medicinale QKMF-të e komunës së Hanit të Elezit ...