Postet nga: IKShPK

Pacientët me virozë mbushin qendrat e mjekësisë familjare

Temperaturë, dhimbje koke, kollë dhe pneumoni, janë simptomat më të shpeshta, me të cilat paraqiten pacientët javëve të fundit në qendrat e mjekësive familjare në Prishtinë dhe ...

Konfirmohen 12 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se në 24 orët e fundit 12 persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 gjersa gjatë kësaj ...

IKSHPK tregon për situatën e furnizimit me ujë të pijshëm në zonat e vërshuara

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njofton se pothuajse tek të gjitha Kompanitë Rajonale të Ujësjellësve, vlerat e turbullirës janë brenda standardeve ...

IKSHPK: Në disa zona uji i pijshëm ende i turbullt shkaku i vërshimeve

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se në mostrat e mbledhura sot në të gjithë vendin, uji i sistemeve të goditura nga shirat dhe përmbytjet ...

Situata me reshjet e shiut, IKShPK me rekomandime për konsumimin e ujit

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) njofton se pas situatës së krijuar nga reshjet e shiut bashkë me Qendrën Rajonale të Shë...

Një i vdekur dhe katër raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit një person ka vdekur, i cili ka qenë i infektuar me COVID-19.

Konfirmohen 6 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 6 raste të reja pozitive me COVID-19  prej gjithsej 99 testimeve të kryera.

15 raste të reja me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 15 raste të reja me COVID-19 nga 190 testime që janë bërë.