Postet nga: igor simiq

VIDEO: Momenti i përleshjes së deputetit në Prishtinë

Në videon e siguruar nga KALLXO.com shihet momenti i përleshjes në mes deputetit Slobodan Petroviq dhe dy personave të tjerë.

Deputeti i Listës Serbe: Serbët i kanë kthyer sytë kah Vuçiqi dhe ushtria e Serbisë

Nënkryetari dhe deputeti i Listës së Serbe në Kuvendin e Kosovës, Igor Simiq tha sot se serbët e Kosovës duhet të bashkëpunojnë me KFOR-in ...

Lista Serbe lëshon seancën për FSK: Ligjet kundër Rezolutës 1244

Deputetët e Listës Serbe e kanë lëshuar seancën në të cilën janë duke u diskutuar tri projektligjet me të cilat do të fuqizohet në kompetenca ...

Lista Serbe nuk mbështet formimin e Ushtrisë në Kosovë

Nënkryetari i Listës Serbe dhe deputeti i Kuvendit të Kosovës, Igor Simiq, ka thënë për Radion Evropa e Lirë se Lista Serbe nuk do ta ...

Simiq: Mur i Heshtjes është Krijuar për Ngjarjet e së Hënës

Deputeti i Listës Serbe Igor Simiq tha se sikur të mos ndodhnin ngjarjet e së hënës në Mitrovicë, nuk do të ndodhte as depërtimi i shtetasve ...

Deputeti i Listës Serbe: Demarkacioni Nuk Është i Rëndësishëm Për Serbët

Serbët kanë pritur për krijimin e komunave serbe për 1.767 ditë, gjithashtu edhe për përmbushjen e kushteve tjera, ka deklaruar deputeti i Listës Serbe në ...

Pikëpyetjet Rreth Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe

Insistimi i Listës Serbe për formimin e Asociacionit apo Bashkësisë së komunave me shumicë serbe, është i vazhdueshëm, por ende nuk ka ndonjë afat të caktuar ...

Deputeti i Kosovës Thotë se Është Pjesë e Ekipit të Beogradit

Formimi i Asociacionit apo Bashkësisë së komunave me shumicë serbe, shumë shpejt do të gjendet në rend të ditës, thotë në intervistën për Radion Evropa e ...