Postet nga: halil kastrati

Milot Rashica shtron iftar për shoqatën ‘Jetimat e Ballkanit’ (FOTO)

Sulmuesi anësorë i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica, ka shtruar iftar për  shoqatën ‘Jetimat e Ballkanit’ e cila udhëhiqet nga humanisti Halil Kastrati.

Shoqata 'Jetimat e Ballkanit' fillon ndërtimin e Shtëpisë së të Moshuarve në Suharekë

Kanë filluar punimet në nderimin e Shtëpisë së të Moshuarve në fshatin Gjinoc të Suharekës.

Mytaher Haskuka dhe Halil Kastrati me marrëveshje për ndërtimin e 30 shtëpive

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka ka nënshkruar marrëveshje me shoqatën “Jetimat e Ballkanit” lidhur me ndërtimin e 30 shtëpive.

Misioni i Halil Kastratit në Ramazan ndërtimi i 100 shtëpive të reja

Humanisti Halil Kastrati, i cili drejton shoqatën bamirëse “Jetimat e Ballkanit”, ka njoftuar se do të nisë ndërtimin e 100 shtëpive gjatë muajit të Ramazanit.

Veseli takon Halil Kastratin

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka bërë të ditur se është takuar me Halil Kastratin i cili njihet si humanitar.

Lutfi Haziri dhe Halil Kastrati zotohen për ndërtimin e 20 shtëpive për skamnorët në Gjilan

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri është zotuar se së bashku me organizatën “Jetimat e Ballkanit” do të ndërtojnë 20 shtëpi për familjet skamnore në ...

Halil Kastrati: Edhe 28 shtëpi për familjet në nevojë

Shoqata “Jetimat e Ballkanit” sot ka nënshkruar memorandum bashkëpunimi edhe me tri komuna të Kosovës, për ndërtimin e 28 shtëpive për familje në nevojë, ...

17 familje bëhen me banesa, premtohen rreth 400 shtëpi për këtë vit

Në prag të përvjetorit të 11-të të Pavarësisë së Kosovës, Shoqata Bamirëse “Jetimët e Ballkanit” në një ceremoni solemne sot ka dorëzuar 17 banesa pë...