Postet nga: Hajrullah Çeku

Hajurllah Çeku: MRKS-ja do ta ketë prioritet sportin

Ministri i Kulturës Rinisë dhe Sportit, Hajrullah Çeku, ka premtuar mbështetje për sportin nga MKRS-ja dhe nga qeveria e Kosovës që udhëhiqet nga Albin Kurti.

Premtimet e LVV-së për energji, bujqësi dhe ambient

Të ftuarit në #DebatPernime debatuan për energji, bujqësi dhe ambient. Përfaqësuesit e partive të cilët ishin pjesë e debatit, AAK, LDK dhe LVV shpalosën ...

Hajrullah Çeku: Çdo inspektor që kërkon haraç e ryshfet do të largohet nga puna

Hajrullah Çeku, kandidat për deputet nga Lëvizja Vetëvendosje në #DebatPernime, ka deklaruar se do të rrisin numrin e inspektorëve për të ndaluar keqpërdorimet në ...

Çeku: Do të rishikohen të gjitha dokumentet e lejeve të hidrocentraleve

Hajrullah Çeku, kandidat për deputet nga Lëvizja Vetëvendosje, në #DebatPernime, tha se do të analizojnë dhe rishikojnë të gjitha dokumentet e licencave për hidrocentralet e ndë...

Çeku: Do të investojmë çdo vit 100 milionë euro në bujqësi

Hajrullah Çeku, kandidat për deputet nga Lëvizja Vetëvendosje në #DebatPernime, ka thënë se do të investojnë 100 milionë euro në bujqësi.

Përplasja në Kuvend, flet Hajrullah Çeku

Një përplasje fizike mes deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës janë përplasur fizikisht sot në Kuvend.

Çeku i VV-së: Delegacioni i Kosovës në Uashington ka qenë i papërgatitur

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Harullah Çeku, ka adresuar një varg kritikash në drejtim të ekzekutivit kosovar dhe shefit të tij, Avdullah Hoti.

Fjalosje mes deputetëve të LVV-së dhe LDK-së?

Ligji për Rimëkëmbjen Ekonomike ka përplasur deputetet e Lëvizjes Vetëvendosje dhe ata të Lidhjes Demokratike të Kosovës.