Postet nga: FFK-ja

FFK: Fusha e stadiumit ‘Fadil Vokrri’ në renovim të plotë

Federata e Futbollit e Kosovës ka bërë të ditur se fusha e stadiumit ‘Fadil Vokrri” në Prishtinë do t’i nënshtrohet një renovimi të plotë. Renovimi i ...

VIDEO - Futbollistët e Kosovës priten me këngë në aeroportin e Zvicrës

Futbollistët e Kombëtares së Kosovës janë pritur në mënyrë madhështore në momentin kur kanë aterruar në aeroportin e Zvicrës për ndeshjen e nesë...

FFK dhe futbollistët e kombëtares dhurojnë 35 mijë euro për ‘Fondin e Sigurisë’

Federata e Futbollit të Kosovës bashkë me ekipin kombëtar kanë dhuruar 35 mijë euro në “Fondin e Sigurisë” që u themelua para disa javëve.

FFK i bie pishman, nis shitjen e biletave të ndeshjes së Kosovës edhe në qytetet tjera

Federata e Futbollit të Kosovës i ka rënë pishman vendimit të djeshëm që të shes bileta për ndeshjen miqësore mes Kosovës dhe Burkina Fasos ...

Lulzim Berisha i ‘Dardanëve’ kërkon falje për gjuhën raciste të përdorur

Kryetari i tifo grupit “Dardanët” Lulzim Berisha gjatë ditës së djeshme ka pasur një përplasje verbale me drejtorin e përfaqësuesve së Kosovës, Artan Govorin.

Ky është programi i Gramoz Vokrrit, kandidat për kryetar të FFK-së - DOKUMENT

Gramoz Vokrri ka zyrtarizuar ambicien e tij për t’u ngjitur në rrugën e babait të tij, Fadil Vokrrit.

Klubet dhe Ligat Rajonale të Futbollit që dhuruan nënshkrimet e tyre për Gramoz Vokrrin

Gramoz Vokrri sot edhe zyrtarisht e ka shpallur kandidaturën për të parin e Federatës së Futbollit të Kosovës.

Ejupi terhiqet nga gara për të parin e FFK-së

Ditën e enjte është afati i fundit kur kandidatët për të parin e Federatës së Futbollit të Kosovës duhet të dërzojnë kandidaturën pë...