Postet nga: Hajrullah Çeku

Majlinda Kelmendi shpallet qytetare me merita të veçanta

Kabineti qeveritar ka marrë vendim që xhudistes Majlinda Kelmendi t’i njihet statusi i qytetares me merita të veçantë për kontributin e dhënë në promovimin e sportit ...

Kosova zgjeron listën e aseteve në listën e mbrojtjes së Trashëgimisë Kulturore

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrullah Çeku njoftoi se lista e Trashëgimisë Kultuore është pasuruar edhe me 17 asete shtesë.

Ministri Çeku: Policia nuk ka qenë e informuar për aktivitetin në kishën ortodokse

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, ka reaguar lidhur me aktivitetin e kryer gjatë ditës së sotme në kishën ortodokse që gjendet në kampusin e ...

Nënshkruhet marrëveshja për themelimin e Bibliotekës Presidenciale “Ibrahim Rugova”

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani-Sadriu dhe ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit Hajrulla Çeku, kanë nënshkruar marrëveshjen e bashkëpunimit për themelimin e Bibliotekës ...

Hajrulla Çeku tregon se pse është zvogëluar buxheti i federatave sportive

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, në KALLXOPernime, ka treguar se pse është zvogëluar buxheti i federatave sportive për vitin 2021.

Emërimi në Këshillin Drejtues të Teatrit i anëtares së Vetëvendosjes, reagon ministri Çeku

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, ka reaguar pas raportimit të KALLXO.com se anëtarja e sapoemëruar nga ai për Këshill Drejtues të ...

Federatat sportive ende pa buxhet, KOK-u kërkon ndihmë nga MKRS-ja

Drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, kanë takuar Ministrin e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Hajrullah Çekun, duke kërkuar nënshkrimin e Memorandumeve të Bashkëpunimit me federatat ...

Hajrullah Çeku e pret kryetarin e ri të KOK-ut, Ismet Krasniqin

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrullah Çeku, sot ka pritë në takim drejtuesit e ri të Komitetit Olimpik të Kosovës, Ismet Krasniqi, kryetar dhe dy nënkryetarë...