Postet nga: granit xhaka

Xhaka reagon ndaj sekretarit të Federatës për “Zvicrën e zviceranëve”

Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka ka reaguar ndaj sekretarit të Federatës Zvicerane të Futbollit, Alex Miescher i cili u shpreh se për Zvicrën në të ardhmen duhet të ...

Kryeministri e bën shqiponjën me pjesëtarët e mbrojtjes së afërt

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka publikuar sot një fotografi në llogarinë e tij në “Instagram”, e cila po shpërndahet gjithandej në internet.

Edi Rama prezanton llogarinë bankare "MOS KINI FRIKE NGA SHQIPONJA" (FOTO)

Kryeministri shqiptar Edi Rama, në një postim në rrjetin social ‘facebook’, ka prezantuar llogarinë bankare ku mund të derdhen mjetet për të paguar gjobën prej 25 mijë frangash, gjobë ...

Mblidhet gjysma e parave për gjobën ndaj Xhakës, Shaqirit dhe Lichtsteiner

Pasi që shtëpia e futbollit botëror, FIFA dje mori vendim që të shqiptojë gjobë ndaj 3 futbollistëve të kombëtares së Zvicrës, të cilët kishin bë...

Zemërimi i serbëve rreth festimit të futbollistëve shqiptarë është hipokrit

Kur dy futbollistë zviceranë, prindërit e të cilëve janë larguar nga Kosova, bënë simbolin e shqiponjës pasi shënuan kundër Serbisë, pati një shpërthim ...

Cili është ndëshkimi që rrezikojnë Xhaka e Shaqiri?

Futbollistët shqiptarë, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri janë duke u përballur me “ndëshkimet” e mundshme për përshëndetjen e shqiptarëve me shqiponjë në ndeshjen ...

FIFA hap hetimin për festimet e Xhakës dhe Shaqirit

FIFA ka hapur një hetim ndaj utbollistëve të kombëtares së Zvicrës, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri rreth festimeve të golave të mbrëmshëm në fitoren e ...

New York Times: Zvicra mundi Serbinë në një lojë të ngjyrosur me histori dhe politikë

Ishte këmba e djathtë e Xherdan Shaqirit që bëri titujt para ndeshjes të premten, por ishte këmba e tij e majtë dhe duart e tij, për ...