Postet nga: Granit Vokshi

Gjykimi për pronën e “Infrakos”-it, dëshmitari: Hekurudha nuk është dëmtuar nga ndërtimet përreth saj

Gjykimi ndaj shtatë ish-zyrtarëve të komunës së Prizrenit dhe zyrtarë të ndërmarrjes publike “Infrakos” ka vazhduar me dëgjimin e dëshmitarit Nexhmi Rama.

Koci e Vokshi: Me paralajmërimin për padi ndaj Shpresa Loshajt, kemi kërkuar tërheqjen ose korrigjimin e deklaratave të saj

Pas raportimit nga KALLXO.com lidhur me paralajmërimin për padi ndaj përfaqësueses së organizatës joqeveritare “Pishtarët” në Deçan, Shpresa Loshaj, nga ana e ...

Aktivistja e shoqërisë civile kërcënohet me padi nga avokatët për betejën kundër hidrocentraleve në bjeshkët e Deçanit

Përfaqësuesja e organizatës joqeveritare "Pishtarët" në Deçan, Shpresa Loshaj, thotë se është "kërcënuar" nga avokatët e kompanisë Kelkos Energy, Arianit Koci dhe ...

Pal Lekaj bashkë me tre të tjerë sërish në bankën e të akuzuarit

Pal Lekaj, Ismet Isufi, Veli Hajdaraga dhe Gani Rama, janë ulur sërish sot në bankën e të akuzuarve në Gjykatën e Gjakovës.

Pas aktgjykimit dënues flet avokati i Agim Deshishkut, pronar i fabrikës 'FAN'

Pasi Gjykata Themelore në Prishtinë e shpalli fajtorë dhe e dënoi me një vit e tetë muaj burgim pronarin e Fabrikës “FAN”, Agim Deshishku, mbrojtësi i tij, ...

Intervistimi i Sami Lushtakut në Hagë e dështon seancën ndaj Azem Sylës e të tjerëve në rastin ‘Toka’

Seanca gjyqësore në gjykimin ndaj Azem Sylës dhe të akuzuarve të tjerë në rastin e njohur si “Toka” është shtyrë përsëri.