Postet nga: arbana xharra

Arbana Xharra për 3 muaj këshillim mori 5,191 euro

Ish gazetarja Arbana Xharra, si këshilltare e kryeparlamentarit Kadri Veseli ka pagën neto prej 1 mijë e 731 euro për muaj, shkruan KALLXO.com.

Arbana Xharra i Kërkon Policisë ta Intervistojnë Fisnik Ismailin

Anëtarja e PDK-së, Arbana Xharra, ka dhënë deklaratë sot në Policinë e Kosovës, nga të cilët ka kërkuar që të marrin fakte nga deputeti i ...

Gjobitet Personi që Kërcënoi Arbana Xharrën në Facebook

KALLXO.com merr vesh se ndonëse aktakuza është ngritur me datë 17 qershor, të shtunën e kaluar, B. A. është gjykuar dhe dënuar me 300 euro gjobë.

PDK: Sulmi ndaj Xharrës prej Atyre që u Pengon Demokracia

PDK-ja, partia ku Arbana Xharra aderoi katër ditë më parë, ka reaguar pas sulmit në orët e para të mëngjesit të sotëm ndaj saj.

Arbana Xharra Del nga Spitali

Arbana Xharra që në orët e para të së shtunës u sulmua para banesës së saj duke pësuar lëndime serioze është lëshuar nga QKUK-ja ...

Kritikohet Arbana Xharra për Aderimin në PDK

Në emisionin “Jeta në Kosovë”, Arbana Xharra kishtë thënë “... unë personalisht nuk pres reforma nga emrat e rinj”, duke shtuar se në PDK është një grup i vogël ...

Arbana Xharra Aderon në PDK Për ta Kritikuar ‘Edhe Nga Brenda’

Në konferencën për shtyp në të cilën ajo u paraqit krah kryetarit të partisë, Kadri Veseli, Xharra tha se ka ardhur në PDK “pa asnjë kusht”.

AGK Kërkon nga Policia të Hetohet Kërcënimi Ndaj Arbana Xharrës

Gazetarja Xharra raportoi gjatë ditës se persona të panjohur ia kanë vizatuar një simbol në formë kryqi me ngjyrë të kuqe në hyrje të banesës.