Postet nga: Gjykata Themelore në Prizren

Prizren, paraburgim për tre biznesmenët lidhur me një tender

Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje 30 ditësh ndaj tre të dyshuarve për veprat penale "keqpërdorimi dhe mashtrimi në prokurim publik" ...

Caktohet masa e paraburgimit ndaj një të pandehuri për dhënie të ryshfetit

Gjykata Themelore në Prizren, ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje 30 ditë,  ndaj të pandehurit E. R., për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprë...

Gjykata vendos për masën e sigurisë ndaj Dibran Hoxhës - "Kobra"

Pas përleshjes që ka ndodhur ditë më parë, ku i përfshirë ishte edhe Dibran Hoxha i njohur si “Kobra”, Gjykata Themelore e Prizrenit gjatë ditës së sotme ...

Grabitja në pompën e derivateve në Suharekë, Gjykata vendosi për të dyshuarin

Gjykata e Prizrenit ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji për  të pandehurin A.K, i dyshuar për grabitje në një pompë derivatesh në Suharekë.

Detaje si u godit me grushte infermieri në spitalin e Prizrenit

Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e arrestit shtëpiak prej një muaji për të pandehurin A.K nën dyshimet për sulm ndaj personit zyrtar.

Paraburgim për të dyshuarin i cili sulmoi seksualisht 13 vjeçaren në Prizren

Gjykata Themelore në Prizren ka bërë të ditur se ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji për të pandehurin Sh.B, nën dyshimet për ...

Shtatë muaj burg për burrin e akuzuar se tentoi ta sulmojë gruan për motive xhelozie

Gjykata në Prizren  ka shpallur sot aktgjykim ndaj të akuzuarit T.N., nën dyshimet se ka ushtruar dhunë në familje.

Fjalosja e kolegëve në autobus, përfundon me therje me thikë

Një muaj paraburgim është caktuar për të pandehurin R.A., në Prizren nën dyshimet se ka therur me thikë një person.