Postet nga: gjykata themelore në ferizaj

Gjykata dënon me 4 vite burgim Dardan Krivaçën për një grabitje të vitit 2012

Me katër vite burg është dënuar Dardan Krivaça nga Gjykata Themelore në Ferizaj për kryerjen e veprës penale ‘grabitje’, që sipas Gjykatës kishte ndodhur ...

E kaluara kriminale e Valon Aliu, të dyshuarit për vrasjen e 21-vjeçares në Ferizaj

Valon Aliu, 36-vjeçari i dyshuar autor i vrasjes së ish-bashkëshortes së tij, 21-vjeçares Erona Cokli, është i njohur për sistemin e drejtësisë nga e kaluara.

Arrestohet një person në Ferizaj, kërkohej nga gjykata për vrasje të mbetur në tentativë

Policia e Kosovës e ka arrestuar një person më 06.04.2024, i cili po kërkohej nga Gjykata Themelore në Ferizaj për veprën penale “Vrasje e mbetur në tentativë”.

Gjykata në Ferizaj deklarohet për dyshimet për zjarrvënie të qëllimshme në degën e saj në Kaçanik

Për dy zyrat e Gjykatës Themelore – Dega në Kaçanik që u dogjën nga zjarri është deklaruar Gjykata e Ferizajt.

53 vjeçari që po kërkohej për përdorim të drogës arrestohet në një pikë ndalimi në Ferizaj

53 vjeçari me inicialet G.H., është arrestuar gjatë ditës së djeshme nga policia në Ferizaj.

Trafikoi gruan e tij për 10 deri në 50 euro, dënohet burri nga Ferizaj

Gjykata e Ferizajt e ka dënuar një person me 3 vjet burg e 600 euro gjobë për trafikim të bashkëshortes së tij.

Policia i kërkoi të bastisin shtëpinë e Sokol Halilit, Prokuroria kërkoi nga Gjykata një urdhër 21 ditë pas intervistimit të viktimës

Prokuroria e Ferizajt ani pse ishte në dijeni se Hamide Magashi kishte raportuar se ishte kërcënuar me armë zjarri nga bashkëshorti i saj, një kërkesë pë...

Caktohet masa e paraburgimit ndaj shtatë të dyshuarve për rastin 'Brezovica'

Gjykata Themelor e Ferizajt ju ka caktuar masën e paraburgimit prej 1 muaji shtatë të dyshuarve: Berat Lahu, Shukri Shabani, Gani Berisha, Sami Sinani, Labinot Vitia, Gëzim Sinani dhe ...