Postet nga: gjykata themelore në ferizaj

Drejtori që dyshohej se mbushte makinën me naftë me paratë e Spitalit lirohet nga burgu

Një muaj arrest shtëpiak i është caktuar ushtruesit të detyrës së Drejtorit të Spitalit të Ferizajt, Halit Gërbeshit, pasi që dyshohet se me paratë e Spitalit ka ...

Shtime, arrestohet një 25-vjeçar i kërkuar nga gjykata

Policia e Kosovës ka arrestuar një 25-vjeçar, i cili ishte i kërkuar në bazë të urdhëresës së Gjykatës Themelore në Ferizaj.

Arrestohet 21-vjeçari i kërkuar, dërgohet për t'i vuajtur 8 muaj burg

Në mëngjes Policia e Kosovës ka arrestuar një 21-vjeçar në Lipjan.

Rasti 'Brezovica', përfundon seanca ndaj të dyshuarve

Seanca dëgjimore ndaj 10 të arrestuarve në rastin “Brezovica”, ka përdunduar në Gjykatën e Ferizajt.

Gjashtë muaj burgim, pasi sulmoi biletashitësin e teatrit për dy bileta

Dënohet me gjashtë muaj burgim i pandehuri H. M., pasi që i njëjti më 22 tetor të 2019-ës kishte sulmuar fizikisht një zyrtarë në Tetarin e Qytetit të ...

Ferizaj një 14 vjeçare dyshohet se u dhunua seksualisht

Një ngjarje e rëndë është raportuar të ketë ndodhur natën e së enjtes në Ferizaj. Një vajzë 14 vjeçare pretendohet që gjatë tërë natës është dhunuar ...

Paraburgosen dy të dyshuar për trafikim me njerëz dhe prostitucion

Gjykata Themelore në Ferizaj, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë, për caktimin e masës së paraburgimit kundër dy të dyshuarve me inicialet N.M. dhe A....

Arrestohet në Ferizaj i kërkuari për vjedhje të rëndë

Policia në Rajoni e Ferizajt ka arritur që të arrestoj një person të dyshuar i cili ishte në kërkim.