Postet nga: gjykata speciale

Trendafilova prezanton punën e Dhomave të Specializuara edhe në Mitrovicën Veriore

Kryetarja e Dhomave te Specializuara Ekaterina Trendafilova, është paraqitur sot në Mitrovicën Veriore në konferencë për media lidhur me punën, mandatin dhe zhvillimin e punës së ...

PSD: Policia e Kosovës i lëndoi aktivistët duke përdorur dhunë

Konferenca për media e Kryetares së Gjykatës të Kosovës, Ekaterina Trendafilova, u kundërshtua dhe u përcoll me protestë si brenda ambientit ku po mbahej konferenca ...

Pamje nga arrestimi i aktivistëve të PSD-së pasi vendosën ngjyrë mbi veturat e EULEX-it (VIDEO)

Përderisa brenda po mbahet konferenca për medie e kryetares së Gjykatës Speciale, Ekaterina Trendafilova, jashtë Policia ka arrestuar aktivistë të Partisë Socialdemokrate të Kosovës - PSD.

Konferenca për medie e Gjykatës Speciale

Protestohet dhe kundërshtohet Gjykata Speciale, në takimin për media të Kryetares së Gjykatës Speciale

Konferenca për medie për mandatin, punën dhe zhvillimet e fundit në Dhomat e Specializuara të Kosovës, konferencë në të cilën po merr pjesë vet kryetarja ...

Seanca ndaj Gucatit e Haradinajt, prokurori kërkon të mos publikohen emrat e dëshmitarëve

Është duke vazhduar seanca ndaj Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt pranë dhomave të Gjykatës së Specializuar.

Haradinaj e merr Sami Lushtakun e i shkojnë në vizitë babait të Hashim Thaçit

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka vizituar familjen e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po gjykohet nga Dhomat ...

Gjykata Speciale ia vazhdon masën e paraburgimit ish-komandant ‘Calit’

 

Gjykata Speciale refuzon kërkesën e Thaçit për mbrojtje në liri

Gjykata Speciale në Hagë ka refuzuar kërkesën e ish presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për mbrojtje në liri.