Postet nga: florin vertopi

Gjykimi i Qëndrim Januzit për vrasje të rëndë, çka thanë mjeku e shokët e 'Butës' - VIDEO

Gjykimi ndaj Qëndrim Januzit, i akuzuar për vrasjen e Gazmend Hysenit në Ferizaj në maj të vitit të kaluar vazhdoi me rrëfimet e dëshmitarëve të ...

Kërkohet ekzaminim i detajuar psikik për Qëndrim Janzuajn, i akuzuar për vrasje të rëndë

Gjykimi ndaj Qëndrim Januzit, i akuzuar për vrasjen e Gazmend Hysenit në Ferizaj, vazhdoi me rrëfimet për gjendjen e tij para vrasjes, të treguara nga mjeku ...

Gjykimi ndaj Qëndrim Januzit po vazhdon në Gjykatën e Ferizajit

Në Gjykatën Themelore të Ferizaj po vazhdon gjykimi ndaj Qëndrim Januzit, i akuzuar për vrasjen e Gazmend Hysenit në Ferizaj në maj të vitit të kaluar.

Vrasja në Ferizaj, Gjykata refuzon kërkesën e mbrojtjes për ekzaminim ndërkombëtar të telefonit të viktimës

Një pjesë e seancës së sotme të gjykimit të Qëndrim Januzit, i akuzuar për vrasje të rëndë të Gazmend Hysenit, është mbyllur për publikun.

Gjykimi për vrasjen e Gazmend Hysenit, çfarë dëshmuan 3 dëshmitarët?

Tre dëshmitarë janë dëgjuar në gjykimin e Qëndrim Januzit, i cili akuzohet për vrasjen e Gazmend Hysenit, vrasje që ka ndodhur në maj të vitit të ...

Gjykata e Apelit pritet të vendosë për herë të dytë në rastin e zyrtarëve të IPK-së, të akuzuar për privim nga liria të kolegut të tyre

Në Gjykatën e Apelit është mbajtur seanca gjyqësore në rastin e ish-kryeshefit ekzekutiv të Inspektoratit Policor të Kosovës (IPK), Fitim Shishani, dhe zyrtarëve të lartë të ...

VIDEO - Problemet pronësore "shtyjnë gratë të jetojnë në martesa të palumtura"

Në emisionin e sotëm në “Drejtësia në Kosovë” u transmetuan rrëfime të dy grave të cilat tash e disa kohë po kërkojnë të drejtën e ...

Vrasja në Suharekë: Avokatët kërkojnë lirimin e të akuzuarve në Apel, Prokuroria synon dënim më të rëndë

Tre të akuzuarit për vrasjen e Abedin Bytyqit në një fshat të Suharekës kanë dalë sërish para gjykatës, këtë herë në atë të Apelit.