Postet nga: Fajde

I akuzuari për fajde kundërshton provat e Prokurorisë së Gjakovës

 

Arrestohet në Drenas i dyshuari për fajde

Një person në Drenas është arrestuar nga policia për fajde dhe armëmbajtje pa leje.

1 vit burgim dhe 1000 euro gjobë për fajde

Edi Hasani është dënuar me një vit burgim dhe 1 mijë euro gjobë nga Gjykata e Ferizajt, pasi e ka pranuar fajësinë se ka dhënë para me fajde.

Gjakovë - Kapet në flagrancë duke pranuar para në emër të fajdesë

V. M. është arrestuar nga Policia nën dyshimet se i ka vënë fajde një personi në Gjakovë.

Gjykimi për fajde, dëshmitari: Nga i akuzuari kam marrë hua por pa interes

Në gjykimin për fajde ndaj të pandehurit Xheladin Halimi në Gjykatën e Ferizajt ka dëshmuar Blerim Hashani.

Dosja e Prokurorisë: Viktimës së fajdeve vetura e 5mijë eurove ju llogarit 600

Gjykata në Ferizaj u ka caktuar masën e paraburgimit dy personave të dyshuar për fajde që sipas Prokurorisë në harkun e 10 muajve  ngarkuan me kamatë të fajdesë dy ...

Arrestohen dy persona për fajde në Shtime

Prokuroria në Ferizaj bën të ditur se  ka arrestuar dy persona të pandehur me inicialet  S.T., dhe L.T., nga komuna e Shtimes për shkak të dyshimit ...

Paraburgim të dyshuarve se morën 90 mijë euro fajde për 1,700 euro borxh

Gjykata në Pejë u ka caktuar masën e paraburgimit tre të dyshuarve për fajde me inicialet I.D, B.N dhe A.Gj.