Postet nga: Fajde

Paraburgim të dyshuarve se morën 90 mijë euro fajde për 1,700 euro borxh

Gjykata në Pejë u ka caktuar masën e paraburgimit tre të dyshuarve për fajde me inicialet I.D, B.N dhe A.Gj.

Borxhet e Fajdeve: Parcela e ndarë për dëshmorë u planifikua të shitej

V.Sh njeriu i cili tentoj të vetëvritej dje në Pejë me motivacion fajdet ishte obliguar ta shiste një pronë të cilën familja e kishte marrë si parcelë ...

Dosja e fajdeve: Rasti i Currit kthehet ne rivendosje

Përmes një komunikate për media Gjykata e Apelit ka njoftuar se e ka kthyer në rivendosje vendimin e Gjykatës së Prishtinës lidhur me vazhdimin e masë...

Rasti i fajdeve: Djalit të Sabit Gecit i refuzohet marrëveshja për pranimin e fajësisë

Marrëveshja që Alban Geci  dhe Lulzim Berisha bënë për ta pranuar fajësinë për bixhoz të paligjshëm dhe përkatësisht fajde, nuk u pranua ...

Gjykimi për fajde - Djali i Sabit Gecit arrin marrëveshje për pranim fajësie me prokurorin special

Në seancën fillestare, e cila ishte paraparë të mbahej sot, gjykatësja Afërdita Bytyçi, e cila njëherit është edhe kryetare e  Gjykatës së Prishtinës, ...

Rasti i Fajdeve: Provat e Prokurorisë për të arrestuarin e gjashtë në grupin e ‘Currit’

Gjykata e Prishtinës i ka caktuar një muaj paraburgim Zekë Jasiqit, të dyshuarit për veprat penale të detyrimit dhe fajdesë.

Policia arreston fajdexhiun në flagrancë

Policia e Kosovës ka zhvilluar një aksion të koduar, të quajtur “Era” ku ka arrestuar një person të dyshuar për fajde.

Lidhja e Tunë Kqirajt me Sami Lushtakun

Gjykata në Prizren i ka shpallur sot aktgjykimet në rastin e grupit të dyshuar për fajde ndaj grupit të Kqirajve.