Postet nga: Fajde

Prokuroria kërkon një muaj paraburgim për avokatin Besnik Berisha dhe gjashtë të dyshuarit e tjerë

Prokuroria e Ferizajt njofton se ka kërkuar nga Gjykata caktimin e masës së paraburgimit në afat prej 30 ditësh ndaj avokatit Besnik Berisha dhe gjashtë të pandehurve me ...

Për çfarë dyshohet avokati i arrestuar Besnik Berisha?

Avokati Besnik Berisha është arrestuar dje nën dyshimet për veprën penale të ushtrimit të ndikimit dhe dhënie të ndihmës kryerësve pas kryerjes së veprë...

Viktimat e fajdeve nuk u besuan institucioneve të drejtësisë, rastet i raportuan në KALLXO.com

Në emisionin “Kallxo Përnime” po trajtohet dosja e fajdeve në rajonin e Pejës.

Hulumtimi i KALLXO.com - Driton Podrimçakut i vërtetohet dënimi për fajde nga Apeli

Driton Podrimçakut, i cili ishte shpallur fajtor nga Gjykata e Pejës për fajde i është refuzuar ankesa nga Gjykata e Apelit.

Mori para me fajde për shkak të vështirësive financiare si pasojë e COVID-it, pagoi mijëra euro e mbeti prapë në borxh

Vështirësitë financiare për shkak të pandemisë Covid-19 e kishin detyruar një person që të kërkonte para me fajde.

Arrestimet për fajde, Gjykata lë në liri pronarin e autosallonit “Alberti”

Gjykata e Ferizajt - Departamenti për Krime të Rënda ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë për caktimin e masës së sigurisë ndaj 15 të ...

Prokuroria kërkon paraburgimin e 15 të arrestuarve për fajde në Ferizaj

Kliko këtu, bashkohu në grupin e KALLXO në Viber dhe informohu në kohë reale me lajmet kryesore gjatë ditës

Aksioni në rastin 'Brezovica', 15 të arrestuarit dyshohen për fajde, shmangie tatimore dhe detyrim

Kliko këtu, bashkohu në grupin e KALLXO në Viber dhe informohu në kohë reale me lajmet kryesore gjatë ditës