Postet nga: ererat e forta

Erëra të forta në disa komuna, rrëzohen shtyllat elektrike

KEDS ka njoftuar se në dy ditët e fundit për shkak të erërave të forta ka pasur edhe dëme në rrjetin elektrik.

Dëmtime në rrjetin elektrik në disa rajone në Kosovë, shkak erërat e forta

Disa rajone në Kosovë janë përballur me dëmtime në rrjetin elektrik si pasojë e erërave të forta që kanë vazhduar edhe të dielën.

Erërat e forta në Gjilan, lëndohen tre persona nga rënia e vinçit

Si pasojë e erërave të forta, një vinç ka rënë mbi një automjet në Gjilan. Tre persona kanë pësuar lëndime, gjendja e të cilëve është ...

(FOTO) Largohet druri i rrëzuar në lagjen "Pejton"

Organet kompetente kanë copëtuar dhe janë duke e larguar drurin, i cili u rrëzua për shkak të erërave të forta në lagjen ‘Pejton’ në kryeqytet.

Dyshimi për një të vdekur nga erërat e forta në Prishtinë, IML në vendin e ngjarjes

Instituti i Mjekësisë Ligjore (IML) është në vendin e ngjarjes, në lagjen ‘Pejton’ të Prishtinës ku dyshohet se një person ka mbetur i vdekur, pasi një lis ka ...

PAMJE- Rrëzohen drunjtë nga erërat e forta në Prshtinë, godasin një veturë

Erërat e forta kanë shkaktuar që disa drunjë të rrëzohen në Pejton në Prishtinë.

KEDS: Erërat e forta po shkaktojnë prishje, këto janë qytetet më të prekurat

Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike KEDS ka njoftuar se vendi po përballet me prishje në sistemin e energjisë si shkak i erërave të forta.

Moti ekstrem në 10 vitet e fundit në Kosovë, sfidat në menaxhmin e situatave emergjente

Një numër i katastrofave ekstreme të motit karakterizuan vitin 2021, duke përfshirë përmbytje dhe shpërthime zjarresh.