Postet nga: ererat e forta

(FOTO) Largohet druri i rrëzuar në lagjen "Pejton"

Organet kompetente kanë copëtuar dhe janë duke e larguar drurin, i cili u rrëzua për shkak të erërave të forta në lagjen ‘Pejton’ në kryeqytet.

Dyshimi për një të vdekur nga erërat e forta në Prishtinë, IML në vendin e ngjarjes

Instituti i Mjekësisë Ligjore (IML) është në vendin e ngjarjes, në lagjen ‘Pejton’ të Prishtinës ku dyshohet se një person ka mbetur i vdekur, pasi një lis ka ...

PAMJE- Rrëzohen drunjtë nga erërat e forta në Prshtinë, godasin një veturë

Erërat e forta kanë shkaktuar që disa drunjë të rrëzohen në Pejton në Prishtinë.

KEDS: Erërat e forta po shkaktojnë prishje, këto janë qytetet më të prekurat

Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike KEDS ka njoftuar se vendi po përballet me prishje në sistemin e energjisë si shkak i erërave të forta.

Moti ekstrem në 10 vitet e fundit në Kosovë, sfidat në menaxhmin e situatave emergjente

Një numër i katastrofave ekstreme të motit karakterizuan vitin 2021, duke përfshirë përmbytje dhe shpërthime zjarresh.

Lëndohen dy fëmijë në Podujevë pas rrëzimit të skenës nga erërat e forta

Dy fëmijë kanë mbetur të  lënduar në Podujevë si shkak i rrëzimit të skenës së ngritur për shënimin e ‘Javës së Diasporës’  ...

Erërat e forta shkaktuan dëme në rrjetin energjetik në Dukagjin

KEDS ka bërë të ditur se sonte erërat e fuqishme kanë shkaktuar dëme të konsiderueshme në rrjetin energjetik në zonën e Dukagjinit dhe si pasojë ka ...

Fshatrat e Vushtrrisë që nga dje pa energji elektrike