Postet nga: energji

Rohde kërkon arritje të marrëveshjes edhe për energjinë dhe targat

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde e ka quajtur lajm të mirë arritjen e marrëveshjes së sotme për dokumentet identifikuese ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Mësoni orarin e reduktimeve të rrymës në vendin ku jetoni

Kompania për distribuimin e energjisë në Kosovë, KEDS, ka njoftuar për kufizimet e planifikuara të rrymës.

​Gjermania prezanton masa të reja për kursimin e energjisë

Ministri gjerman i Ekonomisë, Robert Habeck, njoftoi rregullore të reja që do të lidhen me kursimin e energjisë për shkak të frikës nga mungesat dhe janë pasojë e ...

Vala e të nxehtit në Spanjë: Kryeministri u thotë punëtorëve të mos mbajnë kravata për të kursyer energji

Kryeministri spanjoll Pedro Sanchez u ka bërë thirrje punëtorëve në sektorin publik dhe privat që të mos mbajnë kravata, si një masë e kursimit të energjisë në ...

Rizvanolli: Gjermania është partnere kyçe e Kosovës në energji

Në një intervistë ekskluzive  ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, thotë se Kosova ka nevojë për ndihmën e Gjermanisë për të realizuar qëllimin e saj për ...

Gjermania planifikon rezerva strategjike të gazit dhe qymyrit

Gjermania do ta kalojë me siguri këtë dimër edhe nëse Rusia shkurton furnizimet me energji, tha ministri i ekonomisë dhe klimës së vendit, Robert Habeck. Pë...

Maqedonia e Veriut rrit çmimin e ngrohjes dhe të energjisë

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut nga 1 janari do të marrin fatura më të larta të energjisë elektrike dhe të ngrohjes qendrore.

Bordi i ZRrE-së mban mbledhje, merr disa vendime

Bordi i Zyrës së Rregullatorit të Energjisë ka mbajtur mbledhje pasi u kompletua me anëtarët e rinj. Kjo ishte mbledhja e parë e bordit në këtë ...