Postet nga: Artane Rizvanolli

Rizvanolli: Marrëveshja me MCC-në, do të ndihmojë për pavarësinë energjitike të Kosovës

Qeveria e Kosovës dhe Korporata Amerikane Sfidat e Mijëvjeçarit kanë finalizuar në Uashington një marrëveshje “kompakt” me vlerë prej 236.7 milionë dollarësh, që Prishtina thotë se ...

Rizvanolli: Gjermania është partnere kyçe e Kosovës në energji

Në një intervistë ekskluzive  ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, thotë se Kosova ka nevojë për ndihmën e Gjermanisë për të realizuar qëllimin e saj për ...

Rizvanolli: Projektet në eficiencë të energjisë prioritet për vitet e ardhshme, për energjinë në veri kërkon të diskutohet jashtë kamerave

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli  në Komisionin për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti raportoi për punën e ministrisë për vitin 2021, e po ashtu edhe ...

Përplasje mes ministres Rizvanolli dhe Ferat Shalës për Ferronikelin

Ministrja e Ekonomisë Artane Rizvanolli dhe kryetari i Komisionit për Ekonomi, industri, Ndërmarrësi dhe Tregti, Ferat Shala janë përplasur lidhur me shitjen e energjisë nga ana ...

Rizvanolli për grantin 200 milionësh të MCC-së: Negociatat do vazhdojnë në muajin maj

Ministrja e Ekonomisë sot raportoi në Komisionin për Ekonomi, Industri dhe Tregti ku foli për punën e ministrisë që drejton gjatë vitit 2021 dhe planet për vitin 2022.

Rizvanolli: Ka paqartësi në fatura, i bëj thirrje KESCO-s të dal me sqarim se si janë llogaritur shpenzimet

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli ka folur lidhur me mënyrën se si janë llogaritur faturat e energjisë elektrike dhe ka thënë se pajtohet se ka i paqartë...

Kriza energjetike, Kurti bashkëbisedoi me ekspertë dhe studiues nga diaspora

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti së bashku me ministren e Ekonomisë, Artane Rizvanolli kanë mbajtur një takim në mënyrë virtuale kanë mbajtur një takim virtual ...

Rizvanolli: Tarifat dhe subvencioni 75 milionësh nuk u dedikohen pagesës për qytetarët në veri

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli ka thënë se Qeveria nuk propozon dhe nuk miraton tarifat as raportet e vendimet e Zyrës së Rregullatorit të Energjisë dhe se tarifat ...