Postet nga: Aleksandar Arsenijeviq

Çfarë 'fituan' dhe çfarë 'humbën' serbët pas largimit nga institucionet e Kosovës?

Pasoja afatgjate në jetën e serbëve të veriut, por edhe vetëdijësim për pozitën e tyre po vlerësohet se ka shkaktuar vendimi i një ...

Arsenijeviq: Në drejtim të ushtarëve të KFOR-it u hodhën petarde

Aleksandar Arsenijeviq, kryetar i Iniciativës Qytetare “Mbijetesa serbe”, në emisionin "Kallxo Pernime", ku po diskutohet për situatën në veri, ka thënë se në drejtim të pjesë...

Arsenijeviq publikon videon nga komunikimi me Njësinë Speciale pasi kërkon të incizojë vendin ku ndodhi incidenti

Aleksandar Arsenijeviq, kryetar i Iniciativës Qytetare “Mbijetesa e serbëve” ka shpërndarë një video në faqen e tyre në Facebook në të cilën shihet ai duke biseduar ...

Shqiptarë e serbë të zhgënjyer me aneksin e marrëveshjes Kosovë-Serbisë

Më 18 mars, Kosova dhe Serbia në Ohër të Maqedonisë së Veriut u dakorduan për aneksin e zbatimit të Marrëveshjes drejt normalizimit të marrëdhënieve.

Serbët e Kosovës të zhgënjyer me aneksin e Planit të BE-së

Në emisionin “Kallxo Përnime” po diskutohet rreth takimit të së shtunës në Ohër rreth aneksit për zbatimin e Planit të BE-së për normalizimin e marrë...

Përfaqësues të organizatave dhe iniciativave serbe deklarohen pas takimit në Ambasadën e SHBA-së

Milica Andriq Rakiq, nga organizata jo-qeveritare NSI ka treguar se çka është diskutuar në lidhje me çështjen e Asociacionit në takimin e organizuar nga Ambasada amerikane në Kosovë.

Kërkesa e serbëve gjatë protestës në veri: Pa formim të Asociacionit nuk ka nënshkrim të marrëveshjeve të reja (FOTO)

Lëvizja “Mbijetesa e serbëve” ka protestuar sot në shëtitoren e Mitrovicës së Veriut kundër politikave të Aleksandar Vuçiqit.

Arsenijeviq për takimin e Rashkës: Nuk e dimë se çka po flitet për ne dhe çka po vendoset për jetët tona

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është duke zhvilluar një takim me serbët e Kosovës, gjatë të cilit mund të merret vendimi për heqjen e barrikadave në ...