Postet nga: DKA

Nesër mbahet afati i dytë i provimit të maturës shtetërore

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit ka bërë të ditur se nesër do mbahet afati i dytë i provimit të maturës shtetërore.

SBASHK thotë se nuk do të pengojë mbajtjen e testit të dytë të maturës për hir të nxënësve

Me 27 gusht është paraparë të mbahet testi i dytë i maturës për maturantët që nuk kanë kaluar në testin e parë, ndërsa Sindikata e Bashkuar e ...

Dyshimet në punën e Komisionit, Komuna e Vushtrrisë anulon konkursin për drejtorë të shkollave

Komuna e Vushtrrisë ka njoftuar se ka anuluar konkursin për zgjedhjen e pesë drejtorëve nëpër shkolla.

Malishevë, u hiqen mëditjet gjashtë drejtorëve të shkollave dhe 46 mësimdhënësve për mungesa në orar të punës

Drejtoresha për Arsim dhe Edukim në Komunën e Malishevës, Arbëreshë Krasniqi, i ka ndëshkuar me heqje të mëditjeve gjashtë drejtorë të shkollave dhe 46 më...

Gruaja e ish-deputetit të LDK-së emërohet edukatore në Lipjan

Gruaja e ish-deputetit nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ilir Tasholli, Fakete Tasholli, është emëruar në pozitën e edukatores në shkollën “Zenel Hajdini” në ...

Ministrja e Arsimit takohet me drejtorët e arsimit për situatën e krijuar nga COVID-19

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci ka mbajtur një takim virtual me drejtorët e arsimit për situatën e krijuar me pandeminë.

Zv/drejtori i dyshuar për sulm seksual në Malishevë, flasin nga Drejtoria e Arsimit

Zëvendësdrejtori i Gjimnazit “Hamdi Berisha” në Malishevë do të përballet me masat ndëshkuese për shkak të dyshimit se i njëjti ka ngacmuar seksualisht një ...

MAShTI dhe DKA-të të gatshëm për fillimin e vitit të ri shkollor më 13 shtator

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit ka njoftuar se ministria dhe drejtoritë e arsimit nëpër komuna janë të gatshëm për të filluar vitin e ...