Postet nga: Bashkatdhetarët

Mbi tri orë pritje për të dalë nga Kosova në pikën kufitare në Merdarë

Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar pritjet për të dalë nga Kosova në pikën kufitare në Merdarë janë mbi tri orë.

Bashkatdhetarët vizitojnë Kuvendin, tregojnë përshtypjet për çështjet politike në Kosovë

Bashkatdhetarët që po qëndrojnë në Kosovë kanë shfrytëzuar mundësinë për të parë nga afër objektin e Kuvendit të Kosovës dhe hapësirat e ...

Apeli i BKS-së për bashkatdhetarët, nxirreni sigurimin online për vetëm 1 minutë

Byroja Kosovare e Sigurimit (BKS) apelon të bashkatdhetarët që para se të nisen për të ardhur për pushime në vendlindje me veturat e tyre, të bëjnë ...

Deri në katër orë pritje te Dheu i Bardhë për të hyrë në Kosovë

Deri në katër orë janë duke pritur qytetarët për të hyrë në Kosovë në pikën kufitare Dheu i Bardhë.

Kuvendi hap dyert për bashkatdhetarët më 24 dhe 25 korrik

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se do t’i hapë dyert për vizita nga bashkatdhetarët edhe këtë vit.

Bashkatdhetarët vizitojnë Kuvendin e Kosovës

Kuvendi i Republikës së Kosovës edhe këtë vit ka hapur dyert për bashkatdhetarët.

Osmani, Konjufca dhe Kurti pritën të mbijetuarit e aksidentit tragjik në Kroaci

Kanë mbërritur sonte në Kosovë 27 bashkatdhetarë, të cilët i mbijetuan aksidentit tragjik në Slavonski Brod të Kroacisë.

Policia tregon sa persona hynë gjatë fundjavës në Kosovë

Në konferencën për media të Ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj, u deklarua edhe ushtruesi i detyrës së drejtorit të Policisë, Samedin Mehmeti.