Postet nga: dëshmorët

Lapidari i dëshmorëve në Prapashticë do vendoset në pronën e djemve të Isa Mustafës

Rreth 30 kilometra larg qytetit të Prishtinës gjendet fshati Prapashticë.

Liderët institucionalë përkujtojnë rënien e dëshmorit Shkëlzen Haradinajt

Liderët e institucioneve të Kosovës, sot kanë përkujtuar 20 vjetorin e  rënies së dëshmorëve e kombit Shkëlzen Haradinaj, Fatmir Nimanaj, Hasim Halilaj dhe Luan ...

Thaçi dërgon këshilltarin t`i ndajë 158 medalje për heronjtë dhe dëshmorët e Skenderajt

Në Skenderaj është organizuar ceremonia për ndarjen e medaljeve për 158 heronjtë dhe dëshmorët, që janë dekoruar nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ditën ...

Kadri Veseli: FSK është Ushtria Çlirimtare e Kosovës

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli tha se nuk do të lejojnë që të cenohet shteti dhe integriteti i Kosovës.

Dëshmorët Xhevë e Fehmi Lladrovci përjetësohen në bronz në 20 vjetorin e rënies

Në 20 vjetorin e rënies, sot në Drenas janë zbuluar shtatoret e dëshmorëve të kombit Fehmi Lladrovci dhe heroinës Xhevë Krasniqi-Lladrovci.

Thaçi Dekoron Pesë Dëshmorë nga Gjakova me Urdhrin 'Hero i Kosovës'

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dekoruar me urdhrin "Hero i Kosovës" për veprat në shërbim të atdheur, dëshmorët Elton Zherka, Përmet ...

Haradinaj si në Shtëpi në Familjen e Dëshmorëve Krasniqi

Kryeministri Ramush Haradinaj ka vizituar sot familjen e dëshmorëve Përparim dhe Ardian Krasniqi.

Dëshmorët e Prishtinës Kujtohen me Dhurim Gjaku

Lirak Çelaj e Shpend Ahmeti nuk u përkulën së bashku para shtatores së Zahir Pajazitit, në ditën kur kujtohen dëshmorët e Prishtinës.