Postet nga: Deçan

Vdekje e dyshimtë në Deçan

Policia e Kosovës ka njoftuar për një vdekje të dyshimtë në Deçan.

Tentim vrasje në Deçan

Në një lokal në Deçan, më 11.02.2024 pati vrasje në tentativë.

Gjashtë raste të dhunës në familje raportohen brenda 24 orëve në Kosovë

Gjashtë raste të dhunës në familje janë raportuar brenda 24 orëve në Kosovë.

Deçan, Policia arreston dhe bastisë një person për dhunë në familje

Policia në Deçan ka arrestuar një të dyshuar për dhunë në familje dhe i ka sekuestruar një armë zjarri dhe fishekë.

Rrahu gruan, arrestohet një person në Deçan

Një person ka përfunduar prapa grilave të premten në Deçan.

Raportohet një rast i dhunës në familje në Strellc, Policia gjatë bastisjes gjen tri armë

Policia e Kosovës ka njoftuar se dje gjatë ditës ka pranuar informatë për një rast të dhunës në familje që ka ndodhur në fshatin Strellc të ...

Dhjetëra të lënduar nga fishekzjarret në Kosovë

Dhjetëra persona janë lënduar nga fishekzjarret në natën e ndërrimit të moteve në Kosovë.

Gjuajtjet me armë në ndërrimin e moteve, një i lënduar në Deçan e tri vetura të dëmtuara në Prishtinë

Qytetarë të ndryshëm në raste të ndryshme kanë raportuar se kanë pasur dëmtime në prona të tyre nga plumbat qorr.