Postet nga: Deçan

Gjuajtjet me armë në ndërrimin e moteve, një i lënduar në Deçan e tri vetura të dëmtuara në Prishtinë

Qytetarë të ndryshëm në raste të ndryshme kanë raportuar se kanë pasur dëmtime në prona të tyre nga plumbat qorr. 

47 vite e gjysmë dënim me burgim për katër të akuzuarit për vrasjen me pagesë në vlerë prej 100 mijë fraga në Deçan

Murat Sinanaj, Gjon Pnishi, Avni Sinanaj dhe Bekim Raja, të akuzuar për vrasjen e Ferdinand Gjinit, janë gjetur fajtor nga Gjykata e Mitrovcës.

U arrestua për dhunë në familje, e dyshuara sulmoi edhe policen

Pasi që u arrestua nën dyshimin për dhunë në familje, një grua ka sulmuar edhe një zyrtare policore, e cila ka pësuar lëndime dhe ka pranuar ...

Tri raste të dhunës në familje raportohen në 24 orët e fundit në Kosovë

Tri raste të dhunës në familje janë raportuar në Policinë e Kosovës në 24 orët e fundit dhe në lidhje me këto raste janë arrestuar tre persona ...

Deçan, gjendet i vdekur një 18-vjeçar, dyshohet se ka kryer vetëvrasje

Një person i moshës rreth 18-vjeçare është gjetur sot i vdekur në fshatin Llukë të Deçanit.

Vetaksident në Deçan, nuk raportohet për të lënduar

Një vetaksident ka ndodhur në Deçan sot rreth orës 15:30.

Tradita e 'Darkës së Lamës' në kullën shekullore të Deçanit

Familja Mazrekaj në fshatin Drenoc të Deçanit sivjet për të pestin vit radhazi, ishte nikoqire e “Darkës së Lamës”, e cila mblodhi miq e familjarë në ...

Prokuroria inicion hetime për lëvizjen anti-islame që u themelua në Deçan

Ditë më parë në Komunën e Deçanit, një grup personash u mblodhën në një ndërtesë e nga aty dhanë lajmin se kanë themeluar një lëvizje ...