Postet nga: Burim Kelmendi

Prishtinën e 'mbulon' bërlloku, 'Pastrimi' nuk do mbledh mbeturinat pa zhbllokim të xhirollogarive (FOTO)

Kompania Rajonale 'Pastrimi' ka deklaruar se prej ditës së mërkurë nuk do mbledh mbeturinat nëpër komunat që ka shtrirje si ndërmarrje. Shkak për kë...

Punëtorin e kompanisë “Pastrimi” e zë prerësja e kamionit të mbeturinave, gjendja e tij është stabile

Një punëtor i Kompanisë Regjionale të Mbeturinave “Pastrimi” në Prishtinë, ka pësuar lëndime trupore deri sa ishte duke salduar një pjesë të automjetit që bartë mbeturina.

Kompania ‘Pastrimi’ mban protestë me kamionë, kërkojnë qe të përfshihen në Pakon Emergjente

Punëtorë të kompanisë rajonale të mbeturinave ‘Pastrimi’ kanë mbajtur një protestë me kamionë në rrugët e Prishtinës.

E pranon kryeshefi, partia e Haradinajt e ndihmoi në punësim

Kryeshefi i ndërmarrjes publike “Pastrimi”, Burim Kelmendi e ka pranuar për KALLXO.com se është simpatizant i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe se ë...

Drejtori e zgjodhi punësimin e djalit të Muharrem Nitajt

Kryeshefi i Kompanisë regjionale “Pastrimi”, Burim Kelmendi në një intervistë dhënë për KALLXO.com ka konfirmuar edhe njëherë se Egzon Nitaj, djali i Muharrem Nitajt është punë...

Shpjegimi i kryeshefit pse e punësoi gruan e Sabit Gecit

Kryeshefi i ndërmarrjes “Pastrimi”, Burim Kelmendi në një intervistë për KALLXO.com ka treguar arsyen se pse gruaja e Sabit Gecit, ish komandant i UÇK-së, Sanije Geci ë...

Kryeshefi që 'simpatizon AAK'-në flet për punësimet e familjarëve të njerëzve të afërt me politikën - VIDEO

Gazeta Jeta në Kosovë ka raportuar gjatë ditës së djeshme për punësimet me kontrata të veçanta që janë bërë në kompaninë regjionale “Pastrimi”.