Postet nga: bresalc

Ministri Aliu kërkon nga shqiptarët e Luginës ta votojnë listën e Shaip Kamberit

Ministri i Mjedisit, Liburn Aliu, së bashku me zëvendësministrin Hysen Durmishi, dhe zyrtarë të tjerë janë takuar me politikanin shqiptar nga Lugina e Preshevës, Shaip Kamberi.

Arrestohen tre persona në Bresalc të Gjilanit, iu gjetën në veturë substanca narkotike

Tre persona janë arrestuar në fshatin Bresalc të Gjilanit pasi që gjatë kontrollit të veturës së tyre janë gjetur dhe konfiskuar substanca narkotike.

Aksident në rrugën Gjilan-Prishtinë, lëndohen dy persona

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka ndodhur në magjistralen Gjilan-Prishtinë, saktësisht në fshatin Bresalc.

Gjilani me vetëm 3 ekipe mobile për trajtimin e pacientëve me COVID-19

Banorët e fshatit Bresalc të Komunës së Gjilanit janë ankuar për vonesat e ekipeve mobile të cilat ofrojnë terapinë për peronat e prekur nga COVID-19.

Gjilan, gjendet i vdekur një 53-vjeçar, dyshohet se ka kryer vetëvrasje

Një trup i pajetë është gjetur mesditën e sotme në fshatin Bresalc të Gjilanit.

Transportonte barna dhe ineksione në mënyrë ilegale, arrestohet i dyshuari

Një person është arrestuar nga Policia e Kosovës në Bresalc të Gjilanit, pasi ishte duke transportuar në mënyrë ilegale barna dhe ineksione kundër trashjes së gjakut.

Bresalci bëhet me fushë sportive në vlerë 23 mijë euro

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri dhe drejtorët komunalë, kanë inauguruar fushën sportive në shkollën “Ibrahim Uruqi”, në Bresalc, projekt ky që kap vlerën ...

Vdes pacienti i cili po transferohej në QKUK pas aksidentimit të autoambulancës

Një autoambulancë është aksidentuar mbrëmë në Bresalc të Gjilanit gjatë transportimit të një pacienti nga Gjilanit në Prishtinë.