Postet nga: Bordi i Trepces

Dosja për shitjen e mbetjeve industriale të Trepçës, dërgohet në Drejtorinë e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit

Bordi i Përkohshëm i Ndërmarrjes "Trepça" Sh. A, ka bërë të ditur se kanë deponuar dosjen pranë Drejtorisë së Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në Prishtinë ...

Jep dorëheqje Ushtruesi i Detyrës së Kryeshefit të Trepçës

Ndërmarrja Publike Shoqërore “Trepça” nga sot është edhe pa Ushtruesin e Detyrës së Kryeshefit Ekzekutiv.

Qeveria hap konkurs për Bordin Mbikëqyrës të Trepçës

Qeveria e Kosovës e drejtuar nga Avdullah Hoti ka hapur konkurs për Bordin Mbikëqyrës të Ndërmarrjes Publike “Trepça”.

Albin Kurti takon bordin e Trepçës, premton ndihmë për kompaninë

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti dhe ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, kanë pritur në takim  Kryesuesin e Bordit të Përkohshëm të Drejtorëve të ...

Qeveria: Punëtorëve të Trepçës sot i janë shpërndarë pagat

Qeveria e Kosovës ka njoftuar se janë shpërndarë pagat për punëtorët e Trepçes të cilët para dy dite kanë protestuar pikërisht pë...

Qeveria shkarkon Bordin mbikëqyrës të Trepçës

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që të shkarkohet Bordi i mbikëqyrës i ndërmarrjes  ‘Trepça’.

Haradinaj: Trepça do të jetë krah i fuqishëm i ekonomisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar pas regjistrimit të ndërmarrjes “Trepça” në Agjencinë e Regjistrimit të Bizneseve Kosovare (ARBK) si Shoqëri Aksionare.

Haradinaj kërkon nga bordi i Trepçës, transparencë e llogaridhënie

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka kërkuar gjatë ditës së sotme nga bordi i ‘Trepçës” që transparenca e llogaridhënia dhe përkushtimi të jenë prioritet gjatë punës ...