Postet nga: Bojkoti

Bojkoti nga Lista Serbe dhe legjitimiteti i zgjedhjeve në katër komunat në veri

Situata e sigurisë ndryshoi në dhjetor të vitit të kaluar kur në zyret e Komisionit Komunal Zgjedhor tentuan të nisnin punën zyrtarët e lartë të përzgjedhur nga ...

Një javë bojkot nga zyrtarët serbë: Situatë e paqartë në veri të Kosovës

Janë bërë një javë që nga dita kur kryetari i Listës Serbe kumtoi para të pranishmëve në mbledhjen e mbajtur në Komunën e Zveçanit se ...

Bojkoti i opozitës dhe ndikimi në punën parlamentare 

Partitë parlamentare opozitare e kanë kushtëzuar pjesëmarrjen në votime në Kuvendin e Kosovës, me formimin e Komisionit Hetimor Parlamentar, lidhur me menaxhimin e krizës energjetike nga ...

Paralajmërohet bojkotimi i mësimit në shkollën fillore, ‘Gjon Serreçi’ në Ferizaj

Këshilli i prindërve të shkollës fillore, "Gjon Serreçi" në Ferizaj ka vendosur që nga e hëna të bojkotohet  mësimi  në këtë shkollë.

Lojtarët pa rroga, KF Vëllaznimi kundër Lirisë luan me juniorë

KF Vëllaznimi sot në Gjakovë, pret Lirinë nga Prizreni, në kuadër të Ligës së Parë, mirëpo futbollistët e ekipit të parë kanë vendosur ta bojkotojnë ...

Mediat raportojnë se gjyqtarët serbë, bojkotojnë punën në veri të Mitrovicës

Gjatë ditës së sotme, nëpër media po qarkullon lajmi se gjyqtarët e nacionalitetit serb që shërbejnë në Gjykatën e Mitrovicës në Veri, e ...

AAK bojkoton seancën për presidentin

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës nuk do të marrë pjesë në seancën ku pritet të zgjidhet presidenti i vendit.

PDK: Ne nuk e bojkotojmë Kuvendin, por Vjosa Osmanin

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka reaguar pas lajmeve se ky subjekt është duke bojkotuar Kuvendin e Kosovës që nga data 3 shkurt, datë kjo kur Vjosa Osmani u ...