Postet nga: Blerta Deliu

Deliu: PDK synon që të miratohet projektligji që rregullon çmimin e barnave

 

PDK do të dorëzojë në Kushtetuese vendimin e Gjykatës Supreme për shtrenjtimin e rrymës

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu- Kodra ka thënë se PDK javën e ardhshme do ta dorëzojë në Gjykatën Kushtetuese vendimin e Supremes ...

Shkarkimi i Dakës, opozita e konsideron tendencë për qeverisje autoritare

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu-Kodra në seancën e Kuvendit të Kosovës ka ngritur çështjen e shkarkimit të ish-kryetares së KQZ-së, Valdete Daka.

Bislimi mohon ta ketë nip të propozuarin për anëtarë të KShC

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi ka mohuar ta ketë familjar anëtarin e propozuar nga Qeveria për Këshill Shtetëror të Cilësisë (KSHC), Gëzim Tosunin.

Deliu: Prezantimi i kryediplomates Gërvalla për keqardhje dhe në linjë me përfaqësuesin e Serbisë dhe Rusisë

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Blerta Deliu ka kritikuar presidenten Vjosa Osmani, kryeministrin Albin Kurti dhe ministrat e qeverisë, për siç ka thënë ajo ‘mohimin ...

Blerta Deliu infektohet me COVID-19

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Blerta Deliu përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Blerta Deliu i thotë Blerim Rekës se mbajtën takim në një hotel luksoz në Sharr

 

Blerta Deliu i reagon Vjosa Osmanit për heqjen e fotografisë së presidentit

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu-Kodra i ka reaguar kryetares së Kuvendit Vjosa Osmanit, për vendosjen e fotografisë së ish-presidentit Ibrahim Rugova, në vend të atij ...