Postet nga: berat rukiqi

Kosovë, thirrje për hapa të shpejtë për rimëkëmbje të ekonomisë

Oda Ekonomike e Kosovës bëri thirrje të hënën për tejkalimin e problemeve politike për të siguruar miratimin e ligjit për rimëkëmbjen ...

Oda Ekonomike kërkon të digjitalizohen disa shërbime dhe të licencohen laboratoret private

Berat Rukiqi, kryetar i Odës Ekonomike të Kosovës, në një konferencë për media bashkë me përfaqësues të gastronomëve foli lidhur me ndikimin që ka ...

Berat Rukiqi: Nga mosveprimi institucional bizneset po luftojnë për mbijetesë

Kryetari i Odës Ekonomikë të Kosovës, Berat Rukiqi përmes një postimi në Facebook ka kërkuar implementimin e Pakos Emergjente si dhe atë të rimëkëmbjes ...

Rukiqi: Pakoja Emergjente nuk arriti të adresojë asnjë emergjencë

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, ka mbajtur një konferencë për media ku ka folur për situatën me pandeminë COVID-19 dhe pasojat që ...

Thellimi i krizës me COVID-19,  Oda Ekonomike thërret konferencë të jashtëzakonshme

Oda Ekonomike e Kosovës do të mbajë konferencë të jashtëzakonshme të hënën nga ora 10:30.

Thaçi: Qeveria ka dështuar në qasjen për rimëkëmbje ekonomike

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka zhvilluar një takim me kryetarin e Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi me të cilin kanë folur për nevojën ...

Rukiqi: Kosova pritet të ketë tkurrje ekonomike prej 5%

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, ka thënë se Kosova pritet të ketë tkurrje ekonomike prej 5%.

Guvernatori Mehmeti diskuton me përfaqësuesit e odave ekonomike për programin e rimëkëmbjes

Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës (BQK), Fehmi Mehmeti ka pritur në takim përfaqësuesin e Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë, Arian Zeka ...