Postet nga: ATK

Si u informua ATK-ja përmes postimeve në rrjetet sociale se Sinan Vllasaliu do të këndonte në klubet jashtë vendit?

Fidan Tolaj, inspektor tatimor i ATK-së, gjatë dëshmisë së tij ka treguar për hetimet dhe inspektimet e Administratës Tatimore, subjekt i të cilave kishte qenë këngë...

Arrestohet një zyrtar i ATK-së, dyshohet se ka lëshuar dokument të rrejshëm

Një zyrtar i Administratës Tatimore të Kosovës (ATK) është arrestuar nën dyshimin se ka keqpërdorur detyrën zyrtare.

Borxh shtetit mbi 105 mijë euro, dështon seanca për shkak të mungesës së prokurorit

Në Gjykatën e Prishtinës dështoi të mbahet seanca ndaj të akuzuarit Veton Pira, i cili akuzohet për mospagesë të detyrimeve tatimore dhe fiskale.

Murtezaj: Ndërtimtaria dhe gastronomia, “prodhues” të punëtorëve pa letra

Gazetare: Nadije Ahmeti

ATK, 78.9 milionë euro më shumë të hyra tatimore se në vitin 2022

Administrata Tatimore e Kosovës ka njoftuar se në periudhën janar-korrik të këtij viti, të hyrat e grumbulluara janë 514.8 milionë euro.

Tatimet, ATK me projekt për katër kategori të personave të pasur

Administrata Tatimore e Kosovës (ATK) ka bërë të ditur se ka lansuar projektin më të ri për përmbushje tatimore për personat e pasur.

Dosja e Prokurorisë - Si iu shmangën pagesave tatimore pronarët e disa bizneseve në Kosovë?

Katër biznesmenë dhe një kontabilist sot u ulën në bankën e të akuzuarve në Gjykatën e Ferizajt.

ATK shqipton mbi 200 gjoba për lokalet e natës dhe gastronomisë

209 gjoba në vlerë rreth 48 mijë euro u ka shqiptuar Administrata Tatimore e Kosovës lokaleve të natës dhe atyre të gastronomisë, gjatë inspektimeve javën e kaluar.